środa, 6 marca 2013

Akademia Umysłu Junior - Jesień

Michasia jak pewnie większość dzieci zasiada przed komputerem takie czasy nastały, muszę jednak przyznać że chętnie wybiera gry w których ważne jest myślenie. Wybiera takie w których trzeba ćwiczyć pamięć, spostrzegawczość takie gry lubi najbardziej. Z pomocą przychodzi nam Akademia Umysłu Junior.
Tak o sobie pisze Akademia Umysłu

Akademia Umysłu® to nowoczesne programy edukacyjne i gry logiczne rozwijające możliwości umysłu osób w każdym wieku.
Skierowane są do wszystkich, którzy chcą rozwinąć kluczowe umiejętności intelektualne potrzebne w szkole czy w pracy zawodowej, a także zdobywać wiedzę w szybki i trwały sposób. Dedykowane są również osobom starszym w celu poprawy pamięci i podniesienia kondycji umysłowej.
Dzięki nim poprawia się pamięć i koncentracja. To zabawa, a jednocześnie ćwiczenia mózgu i rozwój inteligencji.
Programy z serii Akademia Umysłu® to pomoc dla nauczycieli, pedagogów i psychologów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Zróżnicowane ćwiczenia stanowią nieocenioną pomoc dydaktyczną oraz element uzupełniający zajęć terapeutycznych.
Akademia Umysłu® JUNIOR idealnie wpasowuje się w edukację mimowolną. Dla dziecka są to po prostu wesołe, ciekawe ćwiczenia, gierki niemalże. Obcowanie z ćwiczeniami zawartymi w programie to świetna zabawa, ale i przyjemna nauka.

Nasza opinia:
Miałam problem z zainstalowaniem gry ale w końcu się udało.Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-9 lat moja Misia w lipcu skończy 5 lat i już świetnie daje sobie radę sama. Program zawiera 21 ćwiczeń w każdej 10 stopni trudności.Możemy rozróżnić dwa rodzaje gier jedne skierowane są na ćwiczenie pamięci a drugie na ćwiczenie koncentracji


Nasze dziecko może sobie spokojnie samo grać w grę gdyż cały czas słyszy głos Tabiego, który podpowiada co należy zrobić czy nacisnąć. 

Michasia jak na razie wybiera gry gdzie operuje się myszką i są to głownie gry na pamięć.
Do ulubionych można zaliczyć szalik, memo i ludziki.szalik

memo
 A co wyróżnia tę grę na tle innych gier dla dzieci? Ano moi drodzy przerwa na ćwiczenia co uważam za duży plus a Miśka ćwicząca z uśmiechem na twarzy mówi samo za siebie. Pojawiają się gdy dziecko dłuższy czas przebywa przed komputerem i gra jak wiadomo ruchu nigdy za wiele.Dużym plusem gry jest fakt, że gdy zaliczymy zadanie przechodzimy na wyższy poziom a po skończeniu wszystkich poziomów dostajemy puchar :) co dla dziecka samo w sobie jest motywacją. A Michasia bardzo się cieszy z każdej gwiazdki jaką zdobywa. Ważne jest też to, że dziecko tak naprawdę nie potrzebuje naszej ciągłej pomocy gdyż wszystko jasno omawia Tabi i mówi co trzeba zrobić, gdy dziecko ma trudności zachęca do pracy i chwali. 


Tę grę oraz inne programy Akademii Umysłu znajdziecie TUTAJ

UWAGA!
W związku z premierą najnowszej części: WIOSNA Producent przewidział SPECJALNĄ PROMOCJĘ:
Kup premierowy program a drugi otrzymasz GRATIS
Promocja trwa od 21-24.03.2013
Szczegóły na
Podpis

6 komentarzy:

 1. Ciekawe, muszę zapamiętać na przyszłość :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysł z tymi przerwami na ćwiczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak na oko ile w sumie zajmuje przejście całej gry (zestawu zadań)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesz moja jeszcze całej pod rząd nie przeszła robi na raty jak się jedno ćwiczenie znudzi robi nastepne

   Usuń
 4. Niebawem programy będą testowane na Podkarpaciu.
  W sierpniu mamy spotkanie. Firma przekazała nam programy. Już nie mogę się doczekać. :)
  Oczywiście dla nas wersje dla dorosłych. :)

  OdpowiedzUsuń