środa, 6 stycznia 2016

Gramy: Dzielne myszki

Gdy za oknem zimno, pada deszcz czy nie ma się chęci wyjść z domu nam z pomocą przychodzą gry planszowe w które uwielbia grac cała nasza rodzinka.
Dzisiaj chciałam przedstawić grę Dzielne Myszki z serii ZAGRAJ ZE MNĄ.


ZAGRAJ ZE MNĄ to kolekcja doskonałych gier planszowych dla dzieci i rodziców. W serii znajdziemy gry, które wyróżniają się najwyższej jakości wykonaniem (drewniane elementy i gruby karton) oraz ciekawymi regułami. Gry zdobyły liczne nagrody na całym świecie w tym najbardziej prestiżową Kinderspiel des Jahres. 


Więc dostajemy w nasze ręce jedne z najlepszych gier na świecie więc nie pozostaje nic innego jak zabrać się za grę.

W grubym kartonowym pudełku znajdziemy:
- plansze
- figurkę kota
- 18 myszy ( 5 niebieskich i czerwonych, 4 zielone i żółte )
- 20 kawałków sera ( po 4 w każdym rozmiarze )
- kostka
- instrukcje 


Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4 lat wzwyż  i gra się w 2-4 osoby, czas gry waha się od 20 do 30 min.Dzieci grają w Dzielne myszki uczą się myśleć strategicznie, oceniać ryzyko i radzić sobie z emocjami. Wszystkie elementy gry zwłaszcza figurki wykonane są w bezpieczny sposób tak by dzieci grając nie zrobiły sobie krzywdy.
W naszym domu Dzielne myszki to jedna z ulubionych gier Antosi choć ciężko przychodzi jej przegrywanie i często buntuje się gdy kot zjada jej myszkę to jednak uczy się powoli opanowywać emocje. Z każdą partią jest lepiej a że Antosia ma ogólnie problem z emocjami ta gra to dla niej świetny trening tak więc 2 w jednym. Wydawca: Egmont
Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: 4+
czas rozgrywki: 20-30 min

Gra bierze udział w wyzwaniu:  Dziecinnie


Grę znajdziecie na2 komentarze: