sobota, 2 lipca 2016

GRAMY: KIWI - LEĆ NIELOCIE, LEĆ!

Gra " Kiwi - Leć Nielocie leć" sprawia, że uczestnicy poruszają się a przy okazji dobrze bawią. Gra nie jest trudna ani nie trwa za długo więc nikt nie zdąży się znudzić zresztą przy tej grze dobra zabawa i wybuchy śmiechu to podstawa.
Dla kogo jest przeznaczona gra? Dla wszystkich w wieku 5 lat wzwyż :)W pudełku znajdziemy:
* planszę
* tekturową podpórkę pod planszę
* tekturową kratka wyznaczająca 16 pól
* 4 tekturowe rampy z gumką (katapulty)
* 40 żetonów z kiwi (po 10 na kolor)
* instrukcję
Zanim przystąpimy do gry musimy poskładać nasze rampy do wyrzucania żetonów z kiwi, utworzyć kratkę która tworzy nam skrzynkę na nasze kiwi. Tutaj czasem można dostać nerwa bo co się ustawi część kratki to pozostałe się rozłączają, nasze katapulty od ciągłego rozkładania i składania w niektórych miejscach są już mocno zużyte :( U nas gra w ciągłym ruchu i jednak elementy są podatne na duże obciążenia.
Celem gry jest umieszczenie wszystkich żetonów z kiwi w polach utworzonych przez tekturową kratkę, wygrywa ten gracz który pierwszy umieści swoje żetony w czterech sąsiadujących polach tworząc kwadrat. Jeżeli żadnemu z graczy ta sztuka się nie uda wtedy gracze zbierają wszystkie żetony z pól na których ostatni to ich i liczą punkty, ten który uzbiera najwięcej wygrywa.
Gra wywołuje dużo śmiechu i gwarantuje dobrą zabawę bo trafić do skrzynki naszym kiwi to nie lada sztuka a żetony lubią fruwać jak im się chce. Jednak to w niczym nie przeszkadza i sprawia, że gra nabiera rozpędu boo zanim opanujemy strzelanie z katapulty to sporo żetonów będzie latać gdzie chce.Wkrótce pokaże wam jak używamy gry Kiwi- leć nielocie, leć!  w ćwiczeniach logopedycznych bo również tak jej używamy a Antosia bardzo lubi w nią grać a wtedy terapia jest zabawą :).

Wydawca: Egmont
Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: 5+
Czas rozgrywki: 5-15 min

Gra bierze udział w wyzwaniu:
dziecinnie
Grę znajdziecie na
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz