wtorek, 13 grudnia 2016

GRAMY: Edukacyjna seria kart od Trefla

W nasze ręce trafiły 3 pięknie wydane talie kart, które przybliżą nam dzikie zwierzęta, grzyby oraz ptaki, które można spotkać w Polsce.  Karty zostały starannie wykonane, co ważne są trwałe i estetyczne. Każda z kart oprócz ilustracji przedstawiających zwierzęta, ptaki i grzyby posiada nazwę polską i łacińską a w przypadku grzybów znaczek czy jest jadalny czy trujący.

W każdym pudełeczku znajdziemy:
- 55 kart
- broszurkę edukacyjną z której dowiemy się więcej o prezentowanych ma kartach okazach
- książeczkę z instrukcjami do 5 gier ( makao, kierki, wist, remik i 66 )Jako, że dziewczyny jeszcze nie ogarniają zasad innych gier niż wojna to oprócz grania w nią, zachwycamy się ilustracjami na kartach. Tata Misi i Tosi lubi wycieczki na grzyby więc z dziewczynami przegląda karty, opowiada im jakie grzyby najczęściej spotyka w lesie, których absolutnie nie można zbierać. Można też śmiało bawić się w grzybobranie i poukładać karty z grzybami na podłodze i wybrać się w las przy okazji ucząc się jak rozpoznawać grzyby.

Talia z ptakami w połączeniu z internetem daje mnóstwo możliwości, wystarczy odszukać głosy wydawane przez ptaki i zabawa w odgadywanie i naśladowanie gwarantowana. Można karty podzielić na te ptaki, które zimą zostają w Polsce i te które na zimę lecą do ciepłych krajów.Talia z dzikimi zwierzętami to wyprawa w las, poznajemy zwierzęta które tam żyją. Tutaj również można wykorzystać internet, dowiedzieć się jak wyglądają młode, jakie odgłosy wydają zwierzęta. Co jest ich ulubionym przysmakiem czy ile lat żyją.Zwykła talia a tyle możliwości zabawy i zdobywania wiedzy w przyjemny sposób.
Trefl idealnie połączył talie kart z pięknem i edukacją bo mogłoby się wydawać, że zwykła talia kart to nie da się dużo z nią zrobić. Jednak okazuje się, że można to zrobić tak by było to funkcjonalne i estetyczne.


Za karty dziękujemy


Gra bierze udział w wyzwaniu:
dziecinnie
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz