sobota, 10 grudnia 2016

GRAMY: Kolorowy kod

Kolorowy kod to nasza druga gra z serii SmartGames i od razu przypadła nam do gustu, jak widać Mikołaj zna nasz gust Antosi bardzo dobrze. Spędzamy miło czas mimo, że to gra przeznaczona dla 1 osoby czasem z Antosią układamy we dwie, Michasia radzi sobie sama.W pudełku znajdziemy:
- instrukcję
- czytnik ( podstawkę na której układamy płytki)
- 18 plastikowych płytek
- książeczkę z zadaniamiW książeczce znajdziemy 100 zadań podzielonych na 4 poziomy trudności starter, junior, expert, master co gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Gra przeznaczona jest już dla dzieci 5 letnich więc początkowe zadania nie są trudne.


Zadaniem gracza jest ułożenie wzoru, który jest pokazany w książeczce za pomocą plastikowych płytek. Trzeba tutaj pilnować kolejności ułożenia płytek, obracać je wokół własnej osi tak by po nałożeniu na siebie dały odpowiedni wzór.


Płytki są dość wytrzymałe, kilkakrotnie spadły nam na podłogę ale nic im się nie stało. Pudełko w środku ma wypraskę więc nie ma obawy by nam wszystko latało w pudełku, zarówno płytki jak i podstawka mają swoje miejsce.Co ważne gra uczy logicznego myślenia,spostrzegawczości, zdolność planowania przestrzennego oraz wyobraźni przestrzennej. Dla nas to ważne same plusy grania.Wydawca: Granna
Liczba graczy: 1
Wiek graczy: 5+

Czas rozgrywki: 5 -15 min

Gra bierze udział w wyzwaniu:
dziecinnie

7 gier w 7 dni


2 komentarze:

  1. O to jeszcze nie dla moich szkrabów, ale rozejże się za nią dla mojej małej kuzynki , z pewnością jej się spodoba:)
    Buziaki Kochana.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy, córka polubiła od pierwszego wejrzenia! :-)

    OdpowiedzUsuń