czwartek, 8 grudnia 2016

GRAMY: Goool! Mistrzostwa


Piłka nożna to temat wciąż obecny w naszym domu bez względu na porę roku. Od jakiegoś czasu w naszym domu gości gra Goool! Mistrzostwa i wyciągana jest z reguły przez kuzyna lub kolegów Misi i Tosi. Chłopcy bardzo lubią w nią grać i jak tylko u nas są jest to pierwsza gra którą wyciągają i grają według własnych reguł bo jak stwierdzili dla nich za dużo czytania. 
W pudełku znajdziemy:
- dwustronną plansze boiska
- 22 piłkarzy ( po 11 żółtych i czerwonych)
- białą kostkę
- zieloną kostkę
- czerwoną trójkątną kostkę
- piłkę
- 3 kwadratowe znaczniki czasu i zdobytych bramek
- instrukcję

Rozgrywkę można prowadzić na dwóch rożnych boiskach, podstawowa odbywa się na boisku z większymi polami i do gry używa się tylko jednej białej kostki. Zaawansowana gra to już wyższa szkoła jazdy a młodzi fani niebyli zachwyceni dużą ilością reguł, kostek do gry bo tutaj wchodzi już do użycia czerwona (używana jest podczas obrony bramki i rzutów z autu ) oraz zielona ( używana jest podczas przejęcia piłki ). Chłopcy ustalili swoje zasady i w ten sposób wilk był syty i owca cała, w każdym razie rozgrywka przynosi im dużo zabawy i mogą sami decydować o sposobie gry.
Może i ich rozgrywka nie jest zgodna z zasadami ale ważne jest, że grają i mają z tego radochę a z czasem dojdą i do grania według zasad. Na pewno na pierwszy ogień pójdzie podstawowa wersja a z czasem kto wie, może będę świadkiem zaawansowanych Mistrzostw Domowych w piłce nożnej.

Wydawca: Egmont
Liczba graczy: 2
Wiek graczy: 8+

Czas rozgrywki: 30 min


Gra bierze udział w wyzwaniu:
dziecinnie
7 gier w 7 dni


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz