środa, 7 grudnia 2016

GRAMY: Kapitan Nauka - Lotto ZwierzętaW nasze ręce trafiła gra Lotto- Zwierzęta i zadomowiła się na dobre, kolorowa, pełna zwierząt, świetnie wykonana. Antosia lubi w nią grać mimo, że wiek graczy to 2 +, jednak lotto ma 4 warianty gry więc tez spokojnie starsze dzieci mogą grać.
W pudełeczku z rączką znajdziemy:
- instrukcję
- 6 planszy
- 36 żetonów ze zwierzątkami
Dużym plusem  są cztery warianty gry, dostosowane do możliwości i wieku graczy,
Dzieciaczki wieku 2+, które zaczynają przygodę z gra mogą grać na jednej planszy i 6 żetonach pasujących do planszy.Starsze dzieci, które już znają reguły gry dostają kilka plansz  i wszystkie 36 żetonów.

Następna propozycja zawiera elementy memory więc robi się trochę trudniej. Gracze dostają jedną planszę, żetony są odwrócone obrazkiem zwierzaka do spodu. Gracze po kolei odkrywają żetony i jeżeli pasuje do jego planszy zabiera, jeżeli nie to odkłada na miejsce a gracz któremu pasuje żeton musi zapamiętać jego położenie.Następny wariant gwarantuje dużo zabawy, wybuchy śmiechu, przepychanki czyli jednym słowem brak reguł. Gracze dostają po jednej planszy, żetony leżą obrazkami do góry i zadanie jest proste, trzeba jak najszybciej uzupełnić planszę. Można przepychać się, zabierać żetony, obracać planszę czyli to co sprawi dużo frajdy a jednocześnie nie sprawi by młodszy gracz się obraził.Ny wykorzystujemy żetony ze zwierzętami do kategoryzacji, jako liczmany i do wykluczania ze zbiorów. Jak widać jedna gra a tyle zastosowań :)
Grając w Lotto Zwierzęta dzieci ćwiczą:
- pamięć
- spostrzegawczość
- koncentrację
- nazwy zwierząt i miejsca gdzie one żyją


Wydawca: Kapitan Nauka
Liczba graczy:
1-6
Wiek graczy: 2+


Gra bierze udział w wyzwaniu:
dziecinnie

7 gier w 7 dniGrę dostałyśmy w ramach projektu Grajmy
grajmy logo

2 komentarze:

  1. Widać że jakość świetna i ile zabawy. Takie gry są super, dają mnóstwo możliwości zabawy. ps dorzuć jeszcze baner wyzwania :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda na świetną grę! Muszę koniecznie spróbować!

    OdpowiedzUsuń