wtorek, 22 listopada 2016

Propozycje prezentowe od Egmont - naszym okiem :)

Wkrótce jeden z fajniejszych okresów dla większości dzieci raz, że Mikołaj a dwa niewiele po nim Gwiazdka. Babcie, dziadkowie i przede wszystkim rodzice myślą o prezentach jakie dzieci dostaną od Mikołaja a potem znajdą pod choinką. Czasem świąteczny to przede wszystkim czas dla rodziny bo w codziennym życiu jesteśmy zabiegani i nie zawsze znajdujemy by pobyć razem i miło spędzić czas w rodzinnym gronie. 

Egmont przygotował listę kilku bestsellerowych tytułów, w które warto zagrać podczas świąt, czy Sylwestra i tym samym ciekawie spędzić wolny czas z rodziną. Zamiast oglądania telewizji, siedzenia przy komputerze proponujemy z Egmontem wspólnie granie w planszówki. 
Spośród proponowanych gier przez Egmont wybraliśmy te, które znamy i bardzo lubimy i tym bardziej polecamy.


Wśród gier zaproponowanych przez nas znajdą się gry o różnym stopniu trudności, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i starszych. Jednym słowem dla każdego i takiego co rozpoczyna przygodę z grami i takiego co ma już doświadczenie. Gry ćwiczą logiczne myślenie, uczą radzenia sobie z emocjami, czy rozwijają. Czego chcieć więcej :)Zaczniemy od serii Pędzące zwierzaki :) choć lista zwierzątek wydanych w serii nie osiąga ogromnych prędkości w realu, to przyciąga jak magnes młodych graczy. U nas pędzące zwierzaki mają stałe miejsce w rozgrywkach domowych i gdy szukamy gry w której nie będzie płaczu bo mnie zbił ktoś, kupił mi moje pole czy przegrywam :(. Sięgamy po gry z pędzącymi zwierzami i mam pewność, że gra upłynie nam w miłej atmosferze.Liczba graczy: 2-5 osób
Wiek graczy: 5 +
Sug. cena detaliczna: 64,90 zł
Czas rozgrywki: 20 minut


Liczba graczy: 3-5 osób
Wiek graczy: 6+
Sug. cena detaliczna: 64,90 zł
Czas rozgrywki: 30 minut

Recenzja tutaj Liczba graczy: 3-5 osób
Wiek graczy: 6+
Sug. cena detaliczna: 64,90 zł
Czas rozgrywki: 20 minut

Recenzja wkrótce.
Przechodzimy do propozycji dla starszych dzieci ale również propozycji dobrych na imprezy. Wkraczamy w gry dla dzieciaków w wieku szkolnym, tutaj wiedzie prym Michasia i poleca serir gier Duuuszki. Tutaj liczy się spostrzegawczość, refleks dodatkowo spora ilość osób i możliwość łączenia gier, sprawia że wraz z dodaniem nowej automatycznie wzrasta trudność. 

Liczba graczy: 2-8 osób
Wiek graczy: 8+
Sug. cena detaliczna: 69,90 zł
Czas rozgrywki: 20 minut

Liczba graczy: 2-8 osób
Wiek graczy: 8+
Sug. cena detaliczna: 64,90 zł
Czas rozgrywki: 20 minut

Recenzja tutaj Liczba graczy: 2-8 osób
Wiek graczy: 8+
Sug. cena detaliczna: 64,90 zł
Czas rozgrywki: 20 minut
Seria Zagraj ze mną idealna jest na rozpoczęcie przygody z grami. Pierwszymi odbiorcami gier z tej serii są już dzieci w wieku 3+ więc jeżeli macie w rodzinie takie pociechy te gry  idealne dla nich. Elementy gry wykonane są z drewna, idealne dla małych rączek a proste zasady są jak najbardziej na plus. Wraz z wiekiem można sięgać po pozostałe tytuły z tej serii :) a nie zawiedziecie się bo wykonanie jest rewelacyjne.


 Liczba graczy: 2-5 osób
Wiek graczy: 3+
Sug. cena detaliczna: 79,90 zł
Czas rozgrywki: 15 minutLiczba graczy: 2-4 osób
Wiek graczy: 4+
Sug. cena detaliczna: 99,90 zł
Czas rozgrywki: 30 minut

Recenzja tutaj

Od siebie dołożymy jeszcze coś dla fanów piratów :)Liczba graczy: 2-4 osób
Wiek graczy: 6+
Sug. cena detaliczna: 99,90 zł
Czas rozgrywki: 20-30 minut

Recenzja tutaj 


Na sam koniec zostawiłam Nogi stonogi , niech was nie zmyli to niepozorne pudełeczko :) bo kryje się w nim pożeracz czasu. Gra nie jest bardzo trudna i dedykowana jest już graczom w wieku 3+ dla starszych dzieci trudniejszy wariant gry :). Przyjemność połączona z nauką kolorów i prostego liczenia.
Liczba graczy: 2-4 osób
Wiek graczy: 4+
Sug. cena detaliczna: 39,90 zł
Czas rozgrywki: 10 minut


Recenzja tutajTe oraz masę świetnych gier znajdziecie na stronie kraina planszówek1 komentarz:

  1. Oj czekamy na święta, a najbardziej dzieci. Co roku ktoś z rodziny przebiera się za mikołaja i wręcza prezenty. Bardzo szeroki post z propozycjami z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Może na gwiazdkę również zaopatrze się w coś z propozycji. Na mikołaja prezenty już mam.
    Buziaki Kochana.

    OdpowiedzUsuń