środa, 19 października 2016

GRAMY: Ahoj piraci


W naszej kolekcji gier pojawiła się nowość od Wydawnictwa Egmont Ahoj, piraci wydana w serii Zagraj ze mną. Jak to w przypadku gier wydanych w tej serii wiemy, że możemy się spodziewać świetnej zabawy. Po 4 grach wydanych dla młodszych dzieci jest to pierwsza propozycja dla dzieci nieco starszych. Pudełka w zależności od wieku graczy mają inne kolory, czerwone pudełko skierowane jest dla dzieci w wieku 6+.ZAGRAJ ZE MNĄ to kolekcja doskonałych gier planszowych dla dzieci i rodziców. W serii znajdziemy gry, które wyróżniają się najwyższej jakości wykonaniem (drewniane elementy i gruby karton) oraz ciekawymi regułami. Gry zdobyły liczne nagrody na całym świecie w tym najbardziej prestiżową Kinderspiel des Jahres. 


W grubym kartonowym pudełku znajduje się:
- plansza z ruchomą strzałką
- 4 figurki pirackich  statków w rożnych kolorach 
- 64 skarby
- kostka
- znacznik tornada
- instrukcja

Zasady gry nie są trudne nawet dzieci w wieku 5 lat nie powinny mieć problemu z graniem i zrozumieniem zasad. Głównym celem gry jest zdobycie co najmniej 9 skarbów. Rozgrywka przebiega w kierunku zgodnym z czerwonymi strzałkami.

Jeśli okręt zatrzyma się na pustej wyspie nic się nie dzieje, jeżeli na wyspie z zamkniętą skrzynią, gracz sam decyduje ile skarbów weźmie max to 3. Jeżeli zatrzyma się na wyspie z otwartą skrzynią musi wziąć tyle ile jest napisane na skrzyni. Statek może maksymalnie przewozić 7 skarbów jeżeli musi załadować wtedy się wywraca a gracz zostaje w następnej turze z 3 skarbami na statku. Jako, że Antosia nie ma jeszcze 6 lat i wprowadzenie tornada trochę nam skomplikowało rozgrywkę gramy bez niego.
Dzieci dzięki grze w piratów uczy się radzić sobie z emocjami, oceniać ryzyko, myśleć strategicznie. Poza tym dzieci utrwalają sobie liczby, uczą się liczyć , uczą się grac według zasad ( co dla Antosi jest dość trudne bo lubi narzucać swoje zasady).Wydawca: Egmont
Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: 6+
czas rozgrywki: 20-30 min

Gra bierze udział w wyzwaniu:  Dziecinnie.
1 komentarz:

  1. Fajna gra, moje dzieci uwielbiają piratów, więc pewnie by im się spodobała.

    OdpowiedzUsuń