czwartek, 17 listopada 2016

GRAMY: IQ żelki

Na IQ żelki trafiłyśmy z Antosią będąc na Targach Książki w Krakowie. Przechodząc między stoiskami dotarłyśmy do stosika Granna. Jako, że mam słabość do gier to zatrzymałyśmy się na dłuższą chwilę na stoisku, Antosia próbowała sobie różnych gier a ja oglądałam co mają na półkach. W końcu w nasze ręce trafiły IQ żelki egzemplarz pokazowy Antosia od razu przystąpiła do układania, ja w tym czasie prowadziłam pilną konsultację z koleżankami na messengerze brać czy nie brać bo cena przyjemna dla kieszeni:). Dopytałam Antosi czy chętna i kupiłyśmy ostatni egzemplarz jaki pozostał. Tak więc chyba można powiedzieć, że czekał on tam na nas. Tak naprawdę muszę podziękować koleżance bo to dzięki niej zaczęłam w ogóle zastanawiać się na grami z serii IQ bo można je wykorzystywać w terapii ( no cóż taka ze mnie matka wariatka, bo w każdej grze szukam sposobu wykorzystania jej w terapii w domu).

Łamigłówki rozwijają logiczne myślenie, spostrzegawczość, ćwiczą wyobraźnię przestrzenną, umiejętność planowania przestrzennego. Jak widzicie same plusy grania w tego typu gry. Moje córki od razu zapałały sympatią do gry. Mimo, że gra  jest od 7 lat Antosia ( w przyszłym roku skończy 6 lat) świetnie poradziła sobie z pierwszym poziomem trudności i z kilkoma zadaniami  z poziomu drugiego.
Do rozwiązania mamy 60 zadań podzielonych na 5 stopni trudności: starter, junior, expert, master, wizard. Każdy poziom różni się ilością elementów jakie są wskazane i jaką trzeba dołożyć. Pamiętać należy, że każde zadanie ma TYLKO JEDNO ROZWIĄZANIE.

Do zestawu dołączona jest książeczka w której znajdziemy zarówno zadania jak i odpowiedzi ( tam jednak raczej nie zaglądać bo można sobie zepsuć zabawę a tego nie chcemy). Zadanie polega na tym by zmieścić na planszy 7 różnych "puzzli" zwanych żelkami ( fakt wyglądają bardzo smakowicie). Zadanie wcale nie jest takie proste bo na planszy znajdziemy pola z wypustkami pionowymi, poziomymi lub skrzyżowanymi a także puste. wszystko razem sprawia, że każdy żelek ma swoje miejsce w układance i jak pojawi się w innym miejscu to wtedy nie rozwiążemy zadania.


IQ  żelki jak najbardziej polecamy bo to świetna zabawa dla całej rodziny bo można tez i w ekipie układać :)


Wydawca: Granna
Liczba graczy: 1
Wiek graczy: 7+


Gra bierze udział w wyzwaniu:
dziecinnie

2 komentarze:

  1. Stoiska Granny są zwodnicze! Nas tak samo kiedyś skusiło inne, niby niepozorne, w Poznaniu. Ja wybrałam wtedy "Robaczki", a J. "zakochał się" w "Blokadzie". Smart Games ciężko się oprzeć ;)

    OdpowiedzUsuń