czwartek, 13 października 2016

Seria Odkryj...

Ilustracje zamieszczone w książeczkach z serii Odkryj, ... są duże i kolorowe, dobrze znane czytelnikom z innych książek autora. Książki wykonano z pomysłem, dziecko zanim odpowie na pytanie musi się zastanowić, rozruszać wyobraźnię bo przecież odpowiedzi może być wiele.

Każda z książeczek zbudowana jest na tych samych zasadach, mamy pytanie wraz z obrazkiem i zadaniem dziecka jest patrząc na obrazek odgadnąć co łączy obrazek ukryty i ten widoczny. Podpowiedzią jest wspólny element obu obrazków, gdy dziecko poda odpowiedz rozkładamy kartkę i tam znajdujemy odpowiedź na pytanie. Jednak nie zawsze odpowiedź musi być taka sama, można wspólnie z dzieckiem wymyślać odpowiedzi bo przecież wyobraźnia nie ma granic.
Książki wydane są w twardej oprawie z zaokrąglonymi rogami a kartki są ze śliskiego materiału.
Jak inaczej wykorzystać książeczki:

My naszych książeczek z tej serii, używamy również w czasie terapii w domu. Poszerzamy słownictwo, rozmawiamy np. o muchomorze pytam się Antosi jakiego koloru jest muchomorek, gdzie rośnie, czy można go jeść. Przy książeczce Odkryj, kto... rozmawiamy o zwierzątkach, o tym gdzie żyją, co jedzą, w internecie szukamy odgłosów i razem słuchamy.

Każda książeczka to tylko pozycja wyjściowa, która daje mnóstwo możliwości i sposobów na jej wykorzystanie.

Autor: Guido Van Genechten
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:20
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016
Książka bierze udział w wyzwaniu:
dziecinnie


Za książki dziękujemy Wydawnictwu AdamadaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz