sobota, 11 sierpnia 2012

Blogowe Dbajki

  

Wydawnictwo: Dbajki   
Ilość stron: 56
Rok wydania: 2011
Okładka: twarda
Wiek: 4+

Blogowe Dbajki to bardzo wyjątkowa książka powstała ona by pomagać małym dzieciakom stawić czoło trudnościom dnia codziennego. Blogowe Dbajki powstały ze współpracy wydawnictwa dbajki.pl oraz portalu Onet, które to ogłosiło konkurs na bajkę terapeutyczną dla blogerów. Wynikiem tego konkursu jest ta wspaniała książka zawiera ona nie tylko opowiadania ale także audiobooka na której znane osoby czytają  bajki, które nie pojawiły się w książce. Na mnie największe wrażenie zrobiła pierwsza opowieść o Amelce i motylach, która w prosty i zrozumiały sposób tłumaczy chorobę a w konsekwencji śmierć. Powiem szczerze nie wiedziałam, że w taki delikatny sposób można o ty powiedzieć tak by dziecko jej się nie bało. Oprócz tej jest tez cała masa innych przecudownych opowieści na większość trapiących dzieci strachów, problemów są one w prosty sposób pokazane i opisane tak, że dziecko może się identyfikować z dana postacią. Książka ma wspaniałe obrazki, wyraziste i kolorowe tak, że stają się one dopełnieniem opowieści. Największym jej plusem moim zdaniem jest to, że zostały napisane przez nikomu nie znane osoby i to jest super. A kupując ją wspieramy Dom Samotnej Matki i Dziecka. 
Zdjęcie pochodzi z bloga Babylandia

Bajki w audiobooku czytają: Maria Seweryn, Patrycja Markowska, Marta Kuligowska, Dorota Deląg i Maciej Orłoś3 komentarze:

 1. Ja zaczynam prowadzic bloga na temat moje ciąży więc napewno znajdziecie tu wiele ciekawych informacjii :) także zapraszam na: http://kolejnyrozdzialzycia.blogspot.ie/

  OdpowiedzUsuń
 2. ciocia a my dalej czekamy na nasz prezent niespodzianke w konkursie poprzednim :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiem wiem ale dziewczyny schowały mi gdzieś prezent dla \mamy :) i dopiero 2 dni temu go znalazłam

   Usuń