wtorek, 14 października 2014

Po wizycie w Maltańskim Centrum Pomocy- podsumowanie

Wczoraj pierwszy raz byłam z Tosią w Maltańskim Centrum Pomocy Dzieciom.
Wizyta jak najbardziej udana i co ważne, zadowolona jestem i Antosia też a to najważniejsze.
trafiłyśmy na świetną panią logopedę tym razem Basię :) Antosia chodzi w PPP do Asi, którą uwielbia. Po poznaniu obu pań wiem jedno logopeda z dobrym podejściem do dziecka to PRAWDZIWY SKARB. Antosia ogólnie jest dzieckiem, które trudno nawiązuje kontakty z obcymi osobami. A nasze panie Basia i Asia dość szybko zjednały sobie Anotsie i jest ona chętna do współpracy z nimi a to bardzo ważne by dobrze jej się pracowało bo dzięki temu szybciej przyswaja nowe rzeczy.

Drugą ważną rzeczą było potwierdzenie diagnozy, którą wystawiła neurolog - niewykształcenie mowy czynnej o typie afazji ekspresyjnej - tutaj również logopeda była zgodna, że wiele wskazuje na afazję. Natomiast jeżeli chodzi o - całkowite zaburzenia rozwojowe - tutaj będzie potrzebna konsultacja z psychologiem i diagnoza całościowa. 

Podsumowując pierwszą wizytę w Maltańskim Centrum uznaję ją za udaną i wiem, że zmierzamy w dobrym kierunku :). A jutro jak mówi Tosia " Ide Asi" i idzie z uśmiechem na buzi a to dobry znak.


Podpis

1 komentarz:

  1. Jako dziecko takie szkolne należałam do tego zgromadzenia i z tego co pamiętam robiliśmy różne zabawki czy stroiki świąteczne które były rozdawane rodzinom :-) ale to były lata lata temu :-)

    OdpowiedzUsuń