środa, 14 października 2015

Gramy: Jaki to zwierzak?


Gdy za oknem pada deszcz i jest zimno najlepszym sposobem na rozruszanie dzieciarni jest gra, która wywoła sporo emocji a przy okazji w trakcie zabawy można się czegoś nauczyć.
Największą furorę jak się można domyślić zrobił dzwonek, który jest głośny i można się bawić w recepcję i dzwonić do woli.

W pudełku znajdziemy:

  • dzwonek
  • 50 kart
  • kostka plus naklejki na kostkę
  • instrukcja 
Zasady są bardzo proste rozkładamy karty na 5 stosów, rzucamy kostką i do dzieła kto pierwszy ten lepszy. Na kostce znajdują się ukryte cechy zwierząt, które są na kartach. Gracze przyglądają się znajdującym się w stosikach kartach, szukając odpowiedniego zwierzęcia gdy je znajdzie mówi nazwę i uderza w dzwonek.  A jakie cechy posiadają zwierzęta? Miedzy innymi, jakie zwierzę jest aktywne w dzień? Jakie zwierze jest aktywne w dzień i w nocy? O ile pytanie o nogi nie stanowi większego problemu tak już z aktywnością nie jest tak łatwo. przyznam się, że czasem i ja mam problem no bo kto by przypuszczał, że dżdżownica jednak aktywna jest nocą.

Gra jest świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu gdy za oknem pogoda nie sprzyja wypadom. Poza tym gra wyrabia refleks, uczy również co nie co o zwierzętach więc mamy dwa w jednym. Gdy dzieciaczki lubią zmiany to na plus jest czas rozgrywki, który nie jest długi.

Grę znajdziecie na


2 komentarze:

  1. dzwonek w tej grze to super pomysł :)

    OdpowiedzUsuń
  2. już widzę, jaką furorę zrobiłby dzwonek na naszym roczniaku!

    OdpowiedzUsuń