poniedziałek, 18 lipca 2016

KIWI - LEĆ NIELOCIE, LEĆ! - LOGOPEDYCZNIE

Jakiś czas temu opisywałam wam grę  KIWI - LEĆ NIELOCIE, LEĆ! tym razem przedstawię wam jak wykorzystuje ją w terapii logopedycznej Antosi. Na pierwszy ogień poszedł paradygmat z P ale plus jest taki,że można użyć każdego na jakim pracuje dziecko. Moje córy bardzo lubią grać  zarówno w oryginalną wersje KIWI jak i logopedyczną a Antosia dzięki temu łatwiej i szybciej opanowała paradygmat z P.

Dodatkowym plusem jest fakt,że dziecko może nam pomóc przy przygotowaniu pomocy. Moje dziewczyny rysowały domki dla potworków i garaże dla samochodów z paradygmatem P.
Przygotowałyśmy sobie nasze ilustracje z Paradygmatem P, zrobiłyśmy planszę do gry KIWI i można zaczynać grę.

Z gry KIWI do naszej gry bierzemy proce i po 1 żetonie z kiwi dla każdego gracza i zaczynamy grę.

Strzelamy z procy żetonem, odczytujemy sylabę na którą wpadł żeton i wyszukujemy odpowiednią sylabę na pomocach. Potem autko, potworka lub babeczkę układamy w domku z daną sylabą.Gramy też już bez użycia obrazków z sylabami i już pracujemy na samych sylabkach bo mamy jak się okazuje perfekcyjnie opanowany paradygmat z P.
Tym razem zamiast obrazków mamy karteczki z sylabami z paradygmatem P i czytamy sekwencje z 2 lub więcej sylab, które ustrzeliliśmy naszym żetonem z kiwi.
Gra : Kiwi - Leć nielocie leć! Egmont Kraina Planszówek
Potworki, samochody i babeczki  Kreatywne wrota
Sylaby : Moje sylabki Wydawnictwo Wir
1 komentarz: