wtorek, 16 lipca 2013

Akademia Umysłu Junior - Lato

Jest to trzecia część jaką mamy przyjemność testować, poprzednio były to JESIEŃ i WIOSNA. Podobnie jak poprzednie gra bardzo przypadła do gustu Michaśce jak i tym razem Tosi, która w niektórych grach dzielnie wspomagała siostrę.

Akademia Umysłu® to nowoczesne programy edukacyjne i gry logiczne rozwijające możliwości umysłu osób w każdym wieku.
Skierowane są do wszystkich, którzy chcą rozwinąć kluczowe umiejętności intelektualne potrzebne w szkole czy w pracy zawodowej, a także zdobywać wiedzę w szybki i trwały sposób. Dedykowane są również osobom starszym w celu poprawy pamięci i podniesienia kondycji umysłowej.
Dzięki nim poprawia się pamięć i koncentracja. To zabawa, a jednocześnie ćwiczenia mózgu i rozwój inteligencji.
Programy z serii Akademia Umysłu® to pomoc dla nauczycieli, pedagogów i psychologów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Zróżnicowane ćwiczenia stanowią nieocenioną pomoc dydaktyczną oraz element uzupełniający zajęć terapeutycznych.
Akademia Umysłu® JUNIOR idealnie wpasowuje się w edukację mimowolną. Dla dziecka są to po prostu wesołe, ciekawe ćwiczenia, gierki niemalże. Obcowanie z ćwiczeniami zawartymi w programie to świetna zabawa, ale i przyjemna nauka.


Podobnie jak w przypadku poprzednich gier tu również instalacja przebiegła szybko i bez komplikacji.  Program zawiera 21 ćwiczeń w każdej 10 stopni trudności.Możemy rozróżnić dwa rodzaje gier jedne skierowane są na ćwiczenie pamięci a drugie na ćwiczenie koncentracji

Podobnie jak w przypadku poprzedniej części dzieciaczkom towarzyszy Tabi, który służy pomocą w każdej chwili i motywuje dziecko.

Podobnie jak w poprzednich wersjach Michasia ma swoje ulubione gry.

MOTYLE i KWIATY
Tu dzielnie wspiera ją Antosia i razem szukają pokazanych okazów w jednej grze motyli a w drugiej kwiatów.


LODY
Och co tu emocji jak się uda zrobić dokładnie takie jak są pokazane bo niestety czasem coś się zapomni :) MEMO
To ulubiona gra Michasi w każdej wersji i nie tylko w Akademii Umysłu Junior ale także w grach, które grywa w internecie.

Gra ma wiele poziomów trudności więc jest to rozłożone wszystko w czasie i co ważne widzę, że Michasia bardzo się cieszy gdy uda jej się zdobyć nowy poziom co zbliża ją do zdobycia pucharu :).
Nie zabrakło również ćwiczeń, które pokazują się gdy dziecko za długo siedzi przy grze.Grę bardzo POLECAMY. Szczególnie gdy za oknem mimo lata pada deszcz i zimno jest. Dobra zabawa zarówno dla dzieci jak i rodziców.


Tę grę oraz inne programy Akademii Umysłu znajdziecie TUTAJ 

Tymczasem zapraszamy na konkurs na FB gdzie można wygrać 1 egz elektroniczny gry a wkrótce ruszy tutaj konkurs gdzie do wygrania będą 2 egz elektroniczne gry. ZAPRASZAMPodpis

12 komentarzy:

 1. No to zabawę na deszczowe dni dziewczyny maja zapewnioną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Akademia Umysłu jest świetna !

  OdpowiedzUsuń
 3. Co tam gra, jakie dziewczynki mają słodkie diademy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zestawy z gazety barbie :)
   dobrze, że mam nie daleko pana który sprzedaje gazety z odsyłek bo jedna taka normalnie kosztowała 9,99 a ja miałam jedną za 2,5

   Usuń
 4. Musimy wypróbować te gry, choć boję się że później Emila nie da mi spokoju i będzie chciała ciągle grać.... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może na początku później już będzie dobrze hehe

   Usuń
 5. Rosną Ci małe Informatyczki:)
  Moja jeszcze za mała na komputer, na razie tylko Youtube i "Stary farmer fermę miał".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no youtube u nas w normie gorzej jak zapuści swoją muzę :)
   mam chwilę spokoju bo sama sobie włącza i gra

   Usuń