niedziela, 26 sierpnia 2018

Czytanie to pasja- rozbudźmy ją w dziecku!

Z KSIĄŻKĄ OD NAJMŁODSZYCH LAT
Czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, zwiększa inteligencję i ćwiczy myślenie analityczne. Książki poprawiają humor i uczą empatii! Dlatego warto czytać i zachęcać dzieci do obcowania z książką od najmłodszych lat. Warto też pamiętać, że kluczową rolę w rozwijaniu pasji czytelniczych ma sam proces nauki czytania. Ważne jest, żeby kojarzyła się ona dziecku z przyjemnością, dlatego nie powinna być wysiłkiem czy szkolnym stresem. Psycholog Zuzanna Sentkowska podkreśla, że kluczem do rozwoju dzieci jest nauka przez zabawę. Podobnie wygląda to w przypadku nauki czytania – jeśli będzie ona miała charakter zabawy, a pierwszym doświadczeniom dziecka będą towarzyszyć pozytywne emocje, to jest ogromna szansa, że dziecko będzie sięgało po książki z przyjemnością już zawsze.


ŻEBY CZYTANIE BYŁO PRZYGODĄ…

Seria książek edukacyjnych opracowanych przez wydawnictwo Ameet Przygoda z Czytaniem powstała, żeby dawać dzieciom radość z nauki czytania i zamienić ją w niezwykłą przygodę.
Książki z serii Przygoda z Czytaniem pomagają dzieciom opanować trudną sztukę, jaką jest umiejętność czytania, w przyjemny i bezstresowy sposób. Idea książek opiera się na nauce przez zabawę w towarzystwie znanych dzieciom postaci z filmów i seriali Disneya.


Tematy odcinków: 
- Przygoda z Czytaniem – co na to dzieci? 
-       Przygoda z Czytaniem – oczami rodziców
- Przygoda z Czytaniem – nauczycielskie doświadczenie
- Przygoda z Czytaniem – wspieramy czytelnictwo (Książniczki)
- Przygoda z Czytaniem – „10 minut spokoju” - vlogerka sprawdza
- Kolejne pięć odcinków to poznanie pięciu poziomów książeczek: Będę czytać, Czytam z mamą i tatą, Poznaję litery, Czytam samodzielnie, Czytam płynnie.

W ramach akcji przygotowane zostaną scenariusze do pracy z dzieckiem dla wszystkich poziomów serii do pobrania dla rodziców, pedagogów bibliotekarzy i nauczycieli. Materiały te będą do pobrania na stronie www.disneyuczy.ameet.pl


Zapraszam na 1 odc już dostępny na kanale Disney Przygoda z CzytaniemOdcinki będą pojawiać się co tydzień więc zapraszam do zapoznania się z kanałem już teraz. 
Naszą opinię o książeczkach z serii Przygoda z czytaniem znajdziecie na naszym blogu Misia i Tosia czytają 

Informacja prasowa 

1 komentarz:

  1. Książki gry, to najlepsze, co możemy podarować dziecku. Rozwijają wyobraźnie i kreatywność, a to ważne w tym świecie pełnym technologii.

    OdpowiedzUsuń